TELEFON

+90 212 807 07 15

Ocak Ayının İki Yüzü

  • Yönetmen: Hossein Amini
  • Oyuncular: Viggo Mortensen, KirstenDunst, Oscar Isaac
  • Tur: Gerilim
  • Gösterim Tarihi: 16 Mayıs 2014
  • Yapım Yılı:  2014

Ocak Ayının İki Yüzü, Viggo Mortensen, KirstenDunst ve Oscar Isaac’ın başrollerini paylaştığı gerilim filmi,PatriciaHighsmith’in aynı isimli romanından, Oscar adaylığı kazanan Hossein Amini tarafından sinemaya uyarlandı.
Yıl 1962. Karizmatik ChesterMacFarland (ViggoMortensen) ile kendinden yaşça küçük ve göz alıcı eşi Colette (Kirsten) herkesin imrendiği Amerikalı bir çifttir ve çıktıkları Avrupa tatilinde Atina şehrindedirler. Akropol’de gezerken, Rydal (Oscar Isaac) isimli tur rehberiyle karşılaşırlar.

Rydal, genç, Yunanca konuşabilen bir Amerikalıdır ve bir yandan rehberlik yaparken, diğer yandan kadın turistleri dolandırmaktadır. Colette’in güzelliğine kapılan ve Chester’ın zenginliği ve entelektüelliğinden etkilenen Rydal, çiftin akşam yemeği davetini memnuniyetle kabul eder. Ne var ki, MacFarland ailesinde her şey göründüğü gibi değildir. Chester’ın dost canlısı görüntüsünün altında karanlık sırlar saklıdır.

Rydal ziyaret için çiftin lüks oteline gelince, Chester kendisine saldırdığını iddia ettiği ve bilincini kaybetmiş gibi görünen bir adamı taşımasına yardım etmesi için ona baskı yapar. Olayın heyecanına kapılan Rydal, yardım etmeyi kabul eder ancak olaylar daha vahim bir hal alınca, kendini tehlikeli ve içinden çıkılamayacak bir durumun ortasında bulur.

OCAK AYININ İKİ YÜZÜ
OCAK AYININ İKİ YÜZÜ
OCAK AYININ İKİ YÜZÜ
OCAK AYININ İKİ YÜZÜ
tujiiart
kreabaz
fav
hariqa
Mandela : Özgürlüge Giden Uzun Yol